Tijdens het voorjaar en de zomer ontstaan er veel orkanen op zee. Vooral in Amerika hebben ze last van orkanen als ze aan land komen. Ze noemen deze periode ook wel het orkaanseizoen. Bekijk het filmpje op Schooltv.nl.
In Nederland hebben we geen orkanen. Dat komt omdat ons zeewater te koud is: een orkaan heeft een temperatuur van 27 graden nodig om de volgende Katrina te worden. Bekijk de clipphanger op Schooltv.nl.
Jeugdbibliotheek.nl helpt jou aan handige informatie voor je werkstuk of spreekbeurt. Met verwijzingen naar boeken, filmpjes en websites. Let op, zit je in groep 7 of 8, kies dan Basisschool groep 7-8.
Soms zie je het op het nieuws: dan is er ergens een orkaan of een cycloon geweest en dan zie je een stad volledig in puin liggen. Mensen zijn hun huizen of familie kwijtgeraakt en lopen radeloos rond. Maar hoe komt dat eigenlijk? Wat is een cycloon? In dit filmpje van Schooltv.nl wordt het uitgelegd.
De Verenigde Staten van Amerika worden meestal gewoon VS of Amerika genoemd. Amerika is een enorm groot land. Je doet er zeker vijf dagen over om van oost naar west te rijden. En dan moet je nog flink opschieten. Lees er over op de website van Docukit. Meer informatie vind je in dit boekje: Informatie,...
Jeugdbibliotheek.nl helpt jou aan handige informatie voor je werkstuk of spreekbeurt. Met verwijzingen naar boeken, filmpjes en websites. Let op, zit je in groep 7 of 8, kies dan Basisschool groep 7-8.
Wervelstormen kunnen veel schade aanrichten. Een voorbeeld van een wervelstorm is de tornado. Tornado's kunnen overal ontstaan, maar ze komen vooral vaak voor in de Verenigde Staten. Lees er over op de website van Docukit. Meer informatie vind je in dit boekje: Informatie, nr. 361. Kijk in de (school)bieb.
De wind: je kunt hem niet zien maar wel voelen. Wat is de wind eigenlijk en hoe ontstaan die verplaatsingen van lucht? Bekijk het filmpje op Schooltv.nl.